Hledáte způsob, jak ušetřit? Zaregistrujte se a využijte extra slevu 3% na celý nákup (platí na nezlevněné zboží).

Aku vrtačky

vrtacky_cz-01

Se správnou vrtačkou jde vše snáze. O co víc, když si vyberete akumulátorovou vrtačku – která je napájena baterií. Dostanete se tak s ní i na hůře přístupná místa, kde nemáte přístup k zástrčce.

Jaký výkon by měla mít akumulátorová vrtačka?

Akumulátorové vrtačky potřebují k nabíjení baterií příkon. Množství příkonu potřebného k nabití baterií závisí na typu vrtačky, ale pohybuje od 25 do 100 wattů.

Jakmile jsou baterie nabité, použijí své napětí pro napájení vrtačky. Tyto 12V nebo 18V baterie napájejí motor, který potřebuje k provozu 500 wattů nebo více.

Stačí 12 V aku vrtačka?

Napětí akumulátorové vrtačky závisí na účelu, ke kterému ji budete používat. Na trhu je široká škála možností od 6 V do 18 V, 24 V, a dokonce i 36 V.

12 V je dokonalá možnost a také jedna z nejpopulárnějších vrtaček. Pomůže vám se všemi menšími pracemi kolem domu a v domě.

Je vyšší napětí lepší možností?

Vyšší napětí se rovná vyššímu výkonu, ale bude znamenat i vyšší cenu a větší hmotnost. Obecně platí, že čím vyšší napětí, tím lepší vrtačka.

Vše však závisí na vašich potřebách – pokud potřebujete něco menšího a levnějšího pro nepravidelné používání, sáhněte po akumulátorové vrtačce s menším napětím.

Vlastnosti akumulátorové vrtačky

Akumulátorové vrtačky mají desítky různých funkcí v závislosti na typu a modelu. Mezi nejdůležitější patří:

  • lithium-iontová baterie, kterou lze vyjmout a nabíjet;
  • spona na opasek k připevnění vrtačky k opasku;
  • různé možnosti točivého momentu;
  • různé rychlosti;
  • přepínač vpřed/vzad.

Výkon aku vrtačky

Výkon se měří v napětí baterie a čím vyšší je napětí, tím je vrtačka výkonnější. Obvykle se jedná o 12 V, 18 V nebo 24 V.

Mezi nejvýkonnější akumulátorové vrtačky patří kousky od značek Graphite a Yato.

Životnost baterie

Životnost baterie závisí na několika věcech, včetně typu baterie a kapacity. Kapacita se měří v ampérhodinách (Ah) a běžně se pohybuje od 1,5 Ah do 4,0 Ah.

Velikost a manipulace

Velikost vrtačky závisí na typu vrtačky, protože větší výkon znamená větší velikost. Pokud hledáte kompaktní a zkrácenou aku vrtačku, sáhněte po modelech od značky Geko.

Hluk vrtačky

Různé typy a různé značky se liší. Pokud hledáte aku vrtačku zejména pro hobby nebo kutilské účely, nebude vám překážet ani zvýšený hluk. Při pravidelném používání však dbejte na to, aby aku vrtačka dělala co nejmenší hluk.

 

Nejprodávanější

735
440817354408
Značky
 

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem