Slevy až -40% pro široký sortiment produktů v našem letním výprodeji. ☀️ Neváhejte a nakupujte výhodně!

Gola sady a nástavce

cz_851x315_fb cover_gola sady_profigaraz

Gola sada je základní dílenské nářadí pro každého kutila a profesionálního mechanika. Jedná se o praktickou sadu nářadí a nástavců se širokým využitím. Základem každé gola sady je ráčna, tedy speciálně upravený klíč určený k utahování a povolování matic či šroubových spojů ve stísněných podmínkách. Výhodou ráčně je, že zabírá vždy jen do jednoho směru, díky čemuž předejdete nechtěnému přetáčení. Samotná gola sada zahrnuje kromě ráčny množství hlavic různých velikostí, nástavců a bitů. Větší gola sady mohou obsahovat i různé jiné klíče, prodloužené ořechy, několik ráčnů a podobně.

Výhody gola sady

Gola sada vám dokáže nahradit klasické klíče a šroubováky. Pracuje se s ní rychle a pohodlně. Je vhodná i pro prostory, kde je málo místa, jelikož klíč nemusíte po každém otočení znovu nasazovat.

JAK SI VYBRAT GOLA SADU?


Výběr gola sady je poměrně jednoduchý a odvíjí se od potřeby jejího využití. Pokud budete pracovat v běžné domácnosti, vystačíte si s 1/4" nebo 3/8" ráčnou. V případě profesionálního použití byste měli sáhnout po 1/2" nebo 1" čtyřhranu. Řešením mohou být převodové adaptéry. Ty dokážou iz 1/4" hlavice udělat 1/2" verzi. Výsledek však nebude stoprocentní a lépe uděláte, pokud si pořídíte dva samostatné klíče. V takovém případě je vhodná kombinovaná gola sada s vidlicovoočkovými klíči. Ta v sobě implementuje dvě ráčny, které si můžete jednoduše vyměnit dle aktuální potřeby.

NA CO SE ZAMĚŘIT PŘI VÝBĚRU GOLA SADY?


Gola sady se liší ve velikosti čtyřhranu, v množství nástrčných hlavic, kloubů nebo bitů. Mezi nejdůležitější parametry gola sad patří velikost ráčny a počet dílů. Čtyřhran určuje, jaké hlavice můžete s ráčnou používat. Podle využití je třeba zvolit správnou velikost ráčny.

velikost ráčně vhodné hlavice využití gola sady
gola sada 1/4" 4-14 mm bity, drobné práce, montáž nábytku
gola sada 3/8" 6-22 mm univerzální, mezistupeň mezi 1/4" a 1/2"
gola sada 1/2" 8-32 mm autoservis, řemeslné dílny
gola sada 3/4" 18-50 mm nákladní auta, zemědělské stroje, autobusy, vlaky
gola sada 1" 41-80 mm nadměrné šrouby a spoje

 

ROZMĚRY GOLA SADY


Důležitý je počet dílů gola sady, od čehož se odvíjí její využitelnost. Malá gola sada zvykne obsahovat přibližně 50 dílů. Je vhodná zejména pro příležitostné domácí kutily. Velká gola sada může mít i více než 200 dílů a je určena pro profesionály.

Profesionální gola sada se vším potřebným pro náročné, zlatá střední cesta nebo sada pro hodináře a opraváře jemné mechaniky? To vše v naší nabídce naleznete. Přečtěte si také článek z naší profi poradny: Gola sada: Nejužitečnější nářadí do každé dílny

 

Nejprodávanější

390
733013907330
Značky
 
Počet nářadí
Počet ráční v sadě
Velikost ráčny

Stránka 1 z 2 - 20 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 20 položek celkem