PROFIGARÁŽ RADÍ: HLEDÁTE KOMPRESOR? MY VÁM PORADÍME!

KTERÝ JE TEN SPRÁVNÝ?


Výběr kompresoru není tak jednoduchý, jak výběr pečiva na nedělní snídani, ale pokud se budete držet těchto 5 rad, nákup nového nebude pro vás žádnou křížovou cestou plnou utrpení.

Víme, že ne vždy je možné prohledávat každý jeden článek o produktu, který chcete. Proto Vám dnes přinášíme článek s pár radami, se kterými určitě výběr kompresoru bude rýchlejší.Tento výběr je trochu jiný než s oblečením, nevybíráme si ho podle vzhledu či barvy (to nám výkon a výslednou práci nezaručí!)

Na začátek, to chce představu. Kde bude kompresor, na co ho budeme používat, jak často ho budeme používat? Jaký máte důvod, pro který kupujete kompresor? Jedete foukat bazén na zahradě? Zda potřebujete nafouknout pneumatiky do Vašeho miláčka?

Tuto představu byste měli zrealizovat, když ji budete mít, můžeme uvažovat dále.

 Typ kompresorů:

1. Pístové kompresory

A. Jednopístový kompresor

- má jeden větší píst

- větší hlučnost

- určené pro dílny, malé provozy

 

B. Dvoupístový kompresor

- má dva menší

- méně hlučný

- neposouvá se po podlaze (má menší vibrace)

 

Myslete i na hlučnost, ale obecně platí, že čím vyšší výkon a vyšší kompresoru, tím hlučnější kompresor bude.

Jaký je rozdíl mezi olejovými a bezolejové Kompresory?

olejové kompresory

- můžete je použít ve vašich domácích dílnách

např. (Stříkání barvy, pískování, nafukování ať pneumatik nebo bazénu)

NEPOUŽÍVAT na místech, kde předmět musíme nejdříve promazat např olejem nebo jinými látkami. Nejčastěji olejové kompresory nepoužíváme při styku s potravinami.

 

bezolejové kompresory

Opak olejových kompresorů

- můžeme je použít ve vašich domácích dílnách

-jednoduchšie na úpravu (speciální klouzavá úprava)

- NEPOUŽÍVAT na prašné prostředí (prach ucpává dírky s následkem tedy nižšího výkonu, vyšší hlučnosti.

 

 

My osobně, doporučujeme 50L nebo 100L kompresor. Víte pracovat is nižším kompresorem, ale důležité je, abyste bary udržovali na 6 atmosféře / baru. Je to nejoptimálnější tlak, který pískovačky víme dát.

Nejdříve k těm nejmenším kompresorem, v nabídce máme

8 litrový kompresor

Vhodný pro domácí kutily, kteří chtějí čas od času něco profouknout, nemají velké garážové nářadí, spíše kompresor, kteří uskladníte v bytě, v malé sklepě. Je šikovným pomocníkem.

24 litrový kompresor

Je vhodný právě pro dílny a autosrervisy na pneumatické, lakýrnické nebo pneumatické nářadí. Tento kompresor má i manometr, kterého je možné nastavit a odečítat výstupní tlak.

50 litrový kompresor

Jsou už kompresory, které používají profesionálnější a častokrát jsou tyto kompresory také využívány v dílnách, ve stavebnictví, kde se jim věnuje člověk téměř každý den. Je to nejoptimálnější kompresor právě i pro naše pískovačky. Každý doporučuje 50L kompresor, je vhodnější na menší, ale i větší nářadí. Víme s ním dofukovat, tlakovat pracovní stroje.

 

 

V případě, že by Vám tyto litry nestačily, máme něco pro opravdové profesionály! 100 litrové kompresory! Tyto výkonné mašinky jsou opravdu pro ty, kteří chtějí využívat stroj denno denně. V tomto případě rozeznáváme několik typů:

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.