Hledáte způsob, jak ušetřit? Zaregistrujte se a využijte extra slevu 3% na celý nákup (platí na nezlevněné zboží).

Brzdový systém

Brzdový systém vozidla, zajišťuje bezpečnost řidiče a cestujících. No někdy věnujeme větší pozornost údržbě karoserie než brzd. Správnou péčí o brzdový systém dosáhnete maximálního pocitu bezpečí při jízdě, prodloužíte tak životnost brzd a jiných dílů a v neposlední řadě si jízdu mnohem více užijete.

Sady pro zatlačování brzdových pístů

Sady pro zatlačování brzdových pístů slouží k vytahování (mačkání) pístů ve válcích brzdové soustavy. Jsou potřebné pro opravy vozidel s kotoučovými brzdami. Oceníte je zejména při výměně brzdových destiček, pístů a nastavení brzdového třmenu. Pomocí ní můžete podle potřeby brzdové písty zmáčknout nebo otočit. Sady jsou ideální do dílny, autoservisu, ale také do garáže každého kutila.

Takové sady se skládají hlavně ze šroubových vřeten a adaptérů pro konkrétní automobil. Profesionálnější sady obsahují například já nádobku na mazivo či potřebné imbusové klíče. V naší nabídce naleznete základní 12 kusové sady ale i profi sady obsahující 36 kusů nářadí, se kterou obsloužíte většinu modelů aut.

Pertlovací sady

Jedná se o nářadí a přípravky, které slouží k výrobě osazení brzdových trubek při jejich výměně nebo opravách brzdových vedení. Zajistí snadné a hlavně kvalitní vylisování plochy na konci brzdové, spojkové nebo hydraulické trubičky bez poškození. Výhodou je, že nářadí můžete používat i přímo na vozidle bez nutnosti demontování hadičky. Postup lisování je velmi jednoduchý stačí si zvolit správný adaptér, hadičku upnout do správné čelisti a koncovku prolisovat pomocí utažení závitu a stlačení lisu.

Odvzdušnění a výměna brzdové kapaliny

Odvzdušnění brzd se provádí po výměně brzdové kapaliny, brzdových pístů, válce či vymezovacích kroužků. I v případě nedostatku brzdové kapaliny dochází k nechtěnému nasávání vzduchu do brzdového systému. K výměně brzdové kapaliny nebo pro případ odvzdušnění brzdového systému slouží speciální přípravky, které se skládají ze dvou nádob. První slouží pro napouštění nové brzdové kapaliny, druhá je napojena na stlačený vzduch a pneumatickým pohonem vytlačuje vzduch a starou kapalinu.

 

Životnost brzdového systému

Nejlepší způsob, jak prodloužit životnost brzdového systému je jezdit plynule as dostatečným odstupem od jiných aut, využívat brzdnou sílu motoru a čas od času se pověnovat i jejich údržbě.

Pro čištění brzdných ploch využívejte jen k tomu určené přípravky. Odstraněním nečistot nebo mastnoty z brzdových kotoučů eliminujete nepříjemný zvuk při brzdění a zlepšíte brzdný účinek. K čištění brzdového ústrojí používejte pouze speciální čističe brzd. Pokud je auto déle odstaveno, může vzniknout na kotoučích povrchová rez. Netřeba se však hned lekat, iv tomto případě pomůže speciální čistič brzd.

 

Nejprodávanější

95
36751953675
Značky
 
 

Stránka 1 z 1 - 16 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 16 položek celkem