Hledáte způsob, jak ušetřit? Zaregistrujte se a využijte extra slevu 3% na celý nákup (platí na nezlevněné zboží).

Autodiagnostika: Zachraňte auto ještě před jeho poruchou

Rozsvícena kontrolka na palubní desce? Nic příjemné. Při pomyšlení na velké výdaje, které se spojují s návštěvou autoservisu máte hned zkažený celý den. Pokud se chcete vyhnout nečekaným poruchám nebo jednodušeji identifikovat vážnost problému, sáhněte po jednoduchém a dostupném řešení. Autodiagnostika může velmi dobře posloužit i jako prevence. Pravidelnými kontrolami tak snadno předejdete nepříjemným překvapením na cestě. V dnešní profi poradně se dozvíte, proč je dobré si pořídit autodiagnostiku, jaké jsou její výhody, funkce a pomůžeme vám zorientovat se v základních normách OBD, OBD2 a EOBD.

diagnostika-2

FUNKCE AUTODIAGNOSTIKY

Autodiagnostiku oceníte například i při koupi ojetého vozu na zjištění chyb a historie vozidla. V rámci prevence byste měli své auto zkontrolovat po každých 15 000 ujetých kilometrech. Vyhnete se tak závažnějším poruchám.

Hlavní funkce diagnostického zařízení jsou:

- prevence - zjišťování aktuálního technického stavu vozidla

- řešení problémů a chyb - je dobrá v případě již vzniklých problémů

- šetření na opravách v autoservisu - problém se dá přesně zjistit, tím pádem jsou opravy šetrnější a rychlejší

diagnostika-5

 

VÝHODY AUTODIAGNOSTICKÉHO MĚŘIČE

- kompatibilita s vozidly konkrétní značky

- komplexní řešení

- nízká pořizovací cena

- vysoká míra návratnosti investice

- nenáročná obsluha

ZÁKLADNÍ POJMY 

OBD

OBD 2

EOBD

OEM - zařízení pro autorizované servisy

 

DIAGNOSTIKA OBD

OBD (On Board Diagnostics) - můžeme volně přeložit jako palubní diagnostika automobilu. Umožňuje získávat informace o vozidle a jeho provozních parametrech. Zabezpečuje to standardizovaná komunikace s řídicími jednotkami motorových vozidel, kterou předepisuje norma OBD.

 

DIAGNOSTIKA OBD 2 (OBD II)

Druhá generace normy s označením OBD 2 od roku 1996 byla zavedena v USA. Jejím cílem je sjednotit systém emisní diagnostiky pro všechny automobily. Jde o systémy, které ovlivňují množství emisí vyprodukovaných automobilů (emise plynů).

 

DIAGNOSTIKA EOBD

Jde o evropskou verzi autodiagnostiky OBD 2. Platí zde stejná norma jako u OBD 2. V Evropě byla tato norma povinně zavedena:

 - pro osobní automobily s benzínovým motorem od roku 2001

- pro osobní automobily s dieselovým motorem od roku 2004

- pro nákladní automobily a autobusy od 1.10.2005

 

 

Vozidla vyrobené dříve mohou splňovat normu OBD2 / EOBD, je to individuální. Například v případě VW- Passat B5 s PD 85kW motorem ročník 2000 už OBD2 / EOBD normu podporuje, motor 1.9TDI 66kW s rotačním čerpadlem v Octavii 99 ještě ne.

 diagnostika-8

V naší nabídce najdete diagnostické zařízení s normou OBD2/EOBD:

bezdrátová diagnostika pomocí notebooku nebo smartphonu

diagnostické zařízení pro všechny vozidla vyrobená od roku 1996

autodiagnostické zařízení specifické pro značku P1, P3 a U1

 

Dopřejte vašemu čtyřnohému miláčkovi péči jakou si zaslouží. Díky pravidelné autodiagnostice předejdete chybám a škodám, které vás obírají o čas, klid a peníze. Na profigaráži najdete kromě diagnostických zařízení i potřebné nářadí a příslušenství pro péči o vaše autíčko. Pokud vám něco není jasné, obraťte se na naši zákaznickou linku prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonicky.