Jarní úklid automobilu. Poradíme Vám jak na to!

Jarní úklid automobilu. Poradíme Vám jak na to!

Jarní úklid je každoročním stereotypům Slovenská domácností. Mytí oken, tepování a všelijaké pucovanie je už klasika, ale dostává takovou péči i Vaše auto?

I když dbáme na to, abychom nejezdili po znečištěných komunikacích nebo netrúsili z jídla během řízení, špína se najde jak v exteriéru, tak v interiéru. Jelikož příchodem jara přichází nový vánek plný energie, v dnešním článku si ukážeme, jak své auto uklidit od nečistot a připravit ho na slunečné počasí.

Prvořadý je interiér

Pokud jde o interiér, právě ten je naší podstatou, protože je to prostor kde trávíme všechen čas při řízení. Častokrát najdeme v kokpitu různé drobky nebo hejna prachu. Na to všechno je nejideálnější vysavač. Existuje několik variant vysavačů. Nejpraktičtějším je určitě Cyklónový automobilový vysavač, který je kompaktní a víte ho zapojit do 12V zásuvky v autě. No bavíme se o jarním úklidu a tudíž potenciální špínou mohou být i kamínky nebo bláto. Na takový kalibr bychom doporučili Průmyslový vysavač na suché / mokré vysávání, který spolkne všechno, co mu přijde do cesty. Takový vysavač víte využít i v domácnosti, garáži nebo dílně. Jednoduše jde o investici, která se Vám lety vrátí!

Při interiéru nesmíme zapomenout ani na okna, přes ty totiž vnímáme celou provoz kolem nás. Skoro v každém automobilu najdeme po zimních dnech "fleky" od rosení. Ty jednoduše vyčistíme s čističem skel a utěrkami. Samozřejmostí je i přetření přístrojové desky a ostatních částí od prachu.

čistenie

Ještě vysokotlaký čistič a špína je pryč!

Přejděme na úklid exteriéru. Na této části si také třeba dát záležet, protože zdravá a pěkná karoserie reprezentuje nejen samotné auto, ale i jeho majitele. Jednoznačně nejlepším pomocníkem při čištění exteriéru je Vysokotlaký čistič. Ideální postup na čištění je Voda-Šampon-Voda. Použití kartáče není nutností, ale určitě je vítáno. Takovým oplachem smyjete všechny nečistoty, ale hlavně sůl, která se na auto usadila ježděním v zimním období. Abyste zabránili rychlé korozi podvozku, vystříkejte i ten. Ideální je zaměřit se na podběhy, prahy, nápravy, ale i výfuk. Tuto práci si umíte usnadnit zvednutím auta se zvedákem a podpěrami, které auto drží ve vzduchu.

 čistenie2

Pro fajnšmekry tu máme i leštění karoserie. S kvalitní leštičkou dokážete i u Vašeho auta vyčarovat "zrcadlový" efekt, který oživí celkový vzhled automobilu. Všeobecne nejde o složitou práci, ale pokud to děláte "poprvé", určitě doporučujeme vyzkoušet si to na neostře. K leštění karoserie můžete přidat i světla a vzhůru do provozu! Vaše auto bude s naším návodem na úklid lapač pohledů a Vy budete o něco spokojenější. Určitě ne nadarmo existuje pořekadlo: "Čistota - půl života..."