Hledáte způsob, jak ušetřit? Zaregistrujte se a využijte extra slevu 3% na celý nákup (platí na nezlevněné zboží).

Jarní úklid automobilu. Poradíme Vám jak na to!

Jarní úklid automobilu. Poradíme Vám jak na to!

Jarní úklid je každoročním stereotypům Slovenská domácností. Mytí oken, tepování a všelijaké pucovanie je už klasika, ale dostává takovou péči i Vaše auto?

I když dbáme na to, abychom nejezdili po znečištěných komunikacích nebo netrúsili z jídla během řízení, špína se najde jak v exteriéru, tak v interiéru. Jelikož příchodem jara přichází nový vánek plný energie, v dnešním článku si ukážeme, jak své auto uklidit od nečistot a připravit ho na slunečné počasí.

Prvořadý je interiér

Pokud jde o interiér, právě ten je naší podstatou, protože je to prostor kde trávíme všechen čas při řízení. Častokrát najdeme v kokpitu různé drobky nebo hejna prachu. Na to všechno je nejideálnější vysavač. Existuje několik variant vysavačů. Nejpraktičtějším je určitě Cyklónový automobilový vysavač, který je kompaktní a víte ho zapojit do 12V zásuvky v autě. No bavíme se o jarním úklidu a tudíž potenciální špínou mohou být i kamínky nebo bláto. Na takový kalibr bychom doporučili Průmyslový vysavač na suché / mokré vysávání, který spolkne všechno, co mu přijde do cesty. Takový vysavač víte využít i v domácnosti, garáži nebo dílně. Jednoduše jde o investici, která se Vám lety vrátí!

Při interiéru nesmíme zapomenout ani na okna, přes ty totiž vnímáme celou provoz kolem nás. Skoro v každém automobilu najdeme po zimních dnech "fleky" od rosení. Ty jednoduše vyčistíme s čističem skel a utěrkami. Samozřejmostí je i přetření přístrojové desky a ostatních částí od prachu.

čistenie

Ještě vysokotlaký čistič a špína je pryč!

Přejděme na úklid exteriéru. Na této části si také třeba dát záležet, protože zdravá a pěkná karoserie reprezentuje nejen samotné auto, ale i jeho majitele. Jednoznačně nejlepším pomocníkem při čištění exteriéru je Vysokotlaký čistič. Ideální postup na čištění je Voda-Šampon-Voda. Použití kartáče není nutností, ale určitě je vítáno. Takovým oplachem smyjete všechny nečistoty, ale hlavně sůl, která se na auto usadila ježděním v zimním období. Abyste zabránili rychlé korozi podvozku, vystříkejte i ten. Ideální je zaměřit se na podběhy, prahy, nápravy, ale i výfuk. Tuto práci si umíte usnadnit zvednutím auta se zvedákem a podpěrami, které auto drží ve vzduchu.

 čistenie2

Pro fajnšmekry tu máme i leštění karoserie. S kvalitní leštičkou dokážete i u Vašeho auta vyčarovat "zrcadlový" efekt, který oživí celkový vzhled automobilu. Všeobecne nejde o složitou práci, ale pokud to děláte "poprvé", určitě doporučujeme vyzkoušet si to na neostře. K leštění karoserie můžete přidat i světla a vzhůru do provozu! Vaše auto bude s naším návodem na úklid lapač pohledů a Vy budete o něco spokojenější. Určitě ne nadarmo existuje pořekadlo: "Čistota - půl života..."