Hledáte způsob, jak ušetřit? Zaregistrujte se a využijte extra slevu 3% na celý nákup (platí na nezlevněné zboží).

Jak si vybrat nalepovací závaží?

Stále více řidičů má ve svých automobilech hliníkové ráfky. Proto vám dnes řekneme, na co byste si měli dát pozor při výběru lepícího závaží.

Při výběru lepených závaží je třeba zvážit:

- Vzhled

- Povrchová úprava

- Jednoduchost montáže

Jak zvolit samolepící závaží?

Vzhled

Většina motoristů má velké kola z lehké slitiny, které obouvají na léto. Není divu - protože velké osmnáctky nebo devatenáctka vypadají prostě skvěle! Díky správně zvoleným závaží budou tyto disky vypadat ještě lépe! Vše je o tvaru (na výběr máme zaoblené nebo hranaté závaží), nebo o barvě - aby závaží ladilo s diskem nebo límcem. Na velkých ráfcích nemůže závaží vypadat jako násilím přilepený přídavný prvek. Nesprávně zvolená barevná nebo tvarová kombinace působí jako "pěst na oko". Měla by spíše odpovídat vzhledu ráfků - proto stojí za to mít zásobu závaží, které odpovídají barvě ráfku.

Povrchová úprava

Před výběrem konkrétního modelu lepených závaží stojí za to zkontrolovat i to, jak je zajištěn jejich povrch. Prodejce by vám měl poskytnout tyto informace. Nejčastěji se závaží vyrábějí nanesením epoxidového povlaku na jejich povrch. Proč je to tak důležité? Takto vyrobené závaží jsou odolné proti korozi a nečistotám. Také si zachovávají svůj vzhled mnohem déle.

Zkrátka - nenechte se vést pouze cenou!

vyvažovačka kolies

Jednoduchost montáže

Každé kolo musí být demontované, vyvážené, namontované ... Všechno to chce čas.

Co s tím mají společného závaží? Dbáme na to, aby se páska dala snadno odtrhnout z povrchu. U kvalitních závažích lepicí ochranná páska zřetelně vyčnívá nad závaží. Můžete ji snadno chytit do rukou a pohodlně odtrhnout. Neztrácíte čas svlékáním rukavic nebo hledáním nože, kterým pásku odlepíte. Je to jen pár sekundová úspora, ale když máte denně tucet automobilů, může to vaši práci výrazně zrychlit.

Upevnění závaží na hliníkové ráfky

Počítali jste, kdy kolik vašich zákazníků má ve svých automobilech hliníkové ráfky? Určitě hodně! To pro vás neznamená nic jiného než potřebu dokoupit si více lepicích závaží. Pojďme zjistit, jak se liší a které z nich budou pro vás nejlepší volbou.

Jakou povrchovou úpravu zvolit?

Při prohlížení kategorie samolepících závaží si můžete všimnout, že máme v nabídce závaží v různých barvách.

Mezi těmito výrobky máme například lepené závaží BLACK, které jsou v černé barvě, díky čemuž dokonale ladí například s hliníkové ráfky v tmavých barvách.

Na trhu samozřejmě najdete i lepené závaží v jiných barvách, jako například šedá nebo stříbrná. Podle našeho názoru jsou však černé závaží nejuniverzálnějším řešením - hodí se pro ráfky v tmavších barvách. Díky jejich barvě je snadno schováte a na disku nebudou "svítit".

lepíci závaží