Hledáte způsob, jak ušetřit? Zaregistrujte se a využijte extra slevu 3% na celý nákup (platí na nezlevněné zboží).

Pneumatické zvedáky - co byste o nich měli vědět.

Pneumatické zvedáky

Pneumatický zvedák by se mohl sejít v pneuservisu i autoservisu. Je velmi užitečný všude tam, kde potřebujete zvednout vozidlo do nízké výšky.

pneumaticky zdvihak (3)

Pneumatické zvedáky - stojí za to?

Pneumatické zvedáky jsou obecně mnohem odolnější než hydraulické zvedáky s pojezdem.

Gumové polštáře (měchy) se zvednou pomocí vzduchu, který vychází z pneumatického systému. Znamená to pohodlné zvedání vozidla, které usnadňuje práci na podvozku vozidla.

Co byste měli zvážit při výběru pneumatického zvedáku?

Na trhu je k dispozici řada pneumatických zvedáků. Co je nejdůležitější při výběru správného zvedáku?

Nejprve je to kapacita. Zde existuje množství možností. Od 2 do 8 tun. Neublíží vám určitá rezervní kapacita - jen abyste si byli jisti, že dokážete zvednout jakékoli vozidlo, jež potřebujete.

Velikost koleček

Pneumatické měchové zvedáky nejsou lehké - některé z nich váží až 30 kg. Čím jsou kolečka větší, tím obtížnější je jejich přesouvat.

K dispozici jsou zvedáky se speciálními nástavbami, které ještě více usnadňují zvedání (až do 10-20 cm navíc).

Pneumatické zvedáky jsou určeny pro každodenní zvedání velkého množství aut. Nezapomeňte však, že z vaší strany vyžadují určitou údržbu.

Jak skladovat pneumatický zvedák?

Když skončíte s prací, zvedák umístěte do prostoru, kde ho lze uložit ve svislé poloze. Rovněž dbejte na to, abyste z gumových polštářů uvolnili tlak.

Kde byste měli pneumatický zvedák skladovat? Nezáleží na konkrétním místě, pokud ho uskladníte v interiéru. Nikdy ho neskladujte venku. Kromě toho se ujistěte, že není v dosahu různých chemických produktů. Týká se to zejména produktů, jako jsou:

 • oleje
 • rozpouštědla
 • benzín

Proč? Chemické produkty jsou obzvláště škodlivé pro gumové součásti.

Jak udržovat zvedák čistý?

Nevyžaduje žádné zvláštní údržbářské práce. Stačí, abyste zvedák uchovávali v čistotě. Pokud skončíte s prací, nezapomeňte odstranit bláto nebo písek - pouze se vyhněte agresivním chemickým produktům. Po dokončení ho vysušte.

Jak čistit gumové polštáře? Pokud se znečistí, zvažte použití některých čistících prostředků vhodných pro výrobky z gumy. Dbejte také na to, abyste povrch zcela vyčistili.

pneumaticky zdvihak (1)

Pneumatické zvedáky - typické problémy

Jak jsme již uvedli, pneumatické zvedáky jsou relativně odolné nástroje. Pokud se objeví jakékoliv problémy, obvykle se týkají:

 • úniků vzduchu,
 • nestability,
 • neschopnosti zatlačit polštář dolů.

Tyto úniky se mohou objevit kolem polštáře. Samozřejmě, může se stát, že polštáře jsou poškozené, což je pravděpodobně způsobeno nedostatečným utáhnutím šroubů. Toto se týká šroubů na základně nebo na horním krytu. Obvykle je stačí jen zašroubovat.

Může se stát, že úniky se objeví na jiném místě, například kolem ventilu. Ten pak musíte vyměnit.

Nestabilita

Nezapomeňte, že pneumatický zvedák může občas ztratit stabilitu. Mnozí z našich klientů si myslí, že je to určitá chyba. Není to však tak! Všechno je to o konstrukci zvedáku. Vždy je trochu nestabilní. Samozřejmě, pokud si všimnete, že je stále více a více nestabilní, obraťte se na servisní podporu. V extrémních případech se mohou vyskytnout problémy s pístem, který je třeba vyměnit.

Čistý vzduch

Stejně jako v případě jiných pneumatických nástrojů je velmi důležitý čistý vzduch. Nesmí obsahovat vodu ani žádné jiné nečistoty.

Jak bezpečně pracovat s pneumatickými zvedáky?

Připomeňme si několik základních věcí:

 1. Zvedák používejte pouze na rovném povrchu.
 2. Vozidlo zvedejte pouze na pevném podkladu (asfalt, beton atd.)
 3. Polštáře nepřemisťujte "silou" do požadované výšky - když je vozidlo zvedákem zvednuté, uzavřete ventil i přívod vzduchu. Po ukončení uvedených postupů můžete začít pracovat.
 4. Přes vstupní ventil v zadní části zvedáku připojte stlačený vzduch a levý spínač ponechte v zavřené poloze.
 5. Otevřete vstupní ventil - stlačený vzduch naplní polštáře a můžete začít pracovat.

Hledáte pneumatický zvedák? Prohlédněte si naši nabídku:

2T PNEUMATICKÝ MECHOVÝ ZVEDÁK REDATS

3T PNEUMATICKÝ MECHOVÝ ZVEDÁK REDATS LS-230 MAX

4T PNEUMATICKÝ ZVEDÁK MECHOVÝ

8T PNEUMATICKÝ MECHOVÝ ZVEDÁK REDATS

pneumaticky zdvihak (2)