Hledáte způsob, jak ušetřit? Zaregistrujte se a využijte extra slevu 3% na celý nákup (platí na nezlevněné zboží).

Mobilní pneuservis - základní prvky

Mobilní pneuservis - základní prvky

mobilny

Základní vybavení

Ve skutečnosti je to stejné vybavení, které již používáte v pneuservisu. Kromě toho však budete na tento účel potřebovat nákladní automobil. Nákladním automobilem máme na mysli automobil, jako například:

  • Fiat Ducato / Peugeot Boxer / Citroen Jumper,
  • Mercedes Sprinter / VW Crafter.

Oblíbené jsou i automobily jako Iveco Daily nebo Renault Master. Některé společnosti používají nákladní vozidla jako Mercedes Atego, ale to se nevidí často.

Který je ten nejlepší? S tím Vám nemůžeme poradit , ale musíte mít na paměti, že je třeba se podívat na úložný prostor - měl by být co největší. Nezapomeňte, že se do něj musí vejít vyvažovačka kol, zouvačka pneumatik nebo kompresor.

peugeot

Co byste tam tedy měli mít?

Vozidlo na mobilní pneuservis by mělo obsahovat stejné jednotky a materiály, jaké máte ve svém pneuservisu. Koneckonců, nikdy nevíte, jaké problémy budete řešit. A nechcete odmítnout klienta jen proto, že na to nemáte vhodný nástroj/materiál?

Co byste měli mít? Začněte se zouvačkou pneumatik. Rameno RunFlat je prostě nutnost. Aniž budete ztrácet čas. Ačkoliv má zouvačka  pneumatik v pneuservisu svůj význam (pro přídavné zařízení), její používání v silničním režimu nemá vůbec smysl.

Proč? Protože můžete použít pneumatiku RunFlat bez ramene. Problémem je, že to trvá velmi dlouho. A představte si ještě, že jste poškodili ráfek nebo pneumatiku. To bude tedy ostuda, že?

Jaký zvedák je vhodný pro mobilní pneuservis?

 Není příliš z čeho vybírat. Pneumatický zvedák se zdá být nejrozumnější volbou. Jakou kapacitu byste měli hledat?

Pokud pracujete zejména s osobními automobily, zvažte zvedák s kapacitou 3 tuny. Měl by zvednout většinu vozidel, na kterých budete pracovat. Pokud se zamýšlíte nad pohodlím při práci, zvažte možnost opatřit si zvedák se speciálním překrytím, abyste mohli vozidlo zvednout ještě výše.

Při práci v mobilním pneuservisu možná budete muset zvednout i dodávková vozidla. Nebo dokonce lehčí nákladní vozidla. Netřeba riskovat, že nebudete mít vhodný vybavení - jako např. pneumatický vzduchový zvedák s nosností 8 tun.

Pneumatický nebo hydraulický?

Proč tolik mluvíme o pneumatickém zvedáku? Je skvělý pro většinu prací souvisejících s přezouváním pneumatik. Ale! Jsou situace, kdy pneumatický zvedák fungovat nebude. Například, když pracujete s auty s nízkou světlou výškou. Uvedeme pouze dva příklady:

  • Peugeot 407,
  • Mazda 3 I generation.

Buďme upřímní. Tyto dvě vozidla jsou velmi oblíbené. To znamená, že je obrovská pravděpodobnost, že se s nimi setkáte. Pneumatický zvedák fungovat nebude - ale na tento účel by byl výborný hydraulický zvedák!

A další věc. Hydraulický zvedák by byl vynikající volbou pro rezavé auta.

Mobilný autoservis (2)

Jaký kompresor je vhodný pro mobilní pneuservis?

Celkově by byl vhodný kompresor s výkonem minimálně 2 koní pro práce související s přezouvání pneumatik. Pokud hledáte pracovní pohodlí, zvažte možnost pořízení kompresoru s výkonem 4 koní. Nebo ještě více!

To není všechno. Je tu další parametr, který musíte zvážit - účinnost foukání. Jak na to? Více informací naleznete zde: HLEDÁTE KOMPRESOR? MY VÁM PORADÍME!

Vešly byste to všechno do auta?

Možná je to samozřejmé, ale měli bychom to raději zmínit. Nakonec, omezený prostor je největší nevýhodou, se kterou se setkáte při mobilním pneuservisu. Takže dříve, než se rozhodnete pro některé modely, ujistěte se, že jste změřili velikost ložné plochy v autě, na kterém jezdíte.