Hledáte způsob, jak ušetřit? Zaregistrujte se a využijte extra slevu 3% na celý nákup (platí na nezlevněné zboží).

Pořádek v dílně: Jak uspořádat své nářadí?

Ruku na srdce, kolik z vás znají ten pocit, když nevíte najít hřebíky, šrouby, kladivo nebo jiné nářadí v chaosu, který vládne ve vaší dílně. Ano, po kutilství to občas zvykne vypadat jako po výbuchu bomby. Pořádek v dílně vám pomůže vyhnout se půlhodinovému hledání správného klíče a vy se tak můžete naplno věnovat své práci. Jak na uspořádání dílny? Prozradíme vám v dnešní profi poradně.

ako_si_usporiadat_naradie_v_dielni(7)

Pokud nevíte najít potřebné nářadí či kabel, které jste drželi v ruce ráno, a hledáte jejich již dobrou půl hodinu, je načase udělat si pořádek v dílně. 

 

JAK ULOŽIT NÁŘADÍ V DÍLNĚ?

Bez ohledu na to, jaká velká nebo malá je vaše dílna, je třeba mít své nářadí prakticky uložené. Dobře si promyslete, které nástroje využíváte nejvíce a které používáte pouze čas od času.

ako_si_usporiadat_naradie_v_dielni(15)

Tyto tipy vám pomohou co nejefektivněji uspořádat nářadí ve vaší garáži:

-    nářadí, které využíváte nejčastěji dejte na snadno dostupná místa

-    ideální je pořídit si nářadí, které je prakticky uloženo v kufříku

-    využívejte regály, police, vozíky na nářadí nebo prázdná místa pod schody

-    jako první začněte organizovat malý materiál - šrouby, hřebíky, matice a podobně

-    roztřiďte si své nářadí a vyhoďte nepotřebné věci, které vám zabírají zbytečné místo

 

EFEKTIVNÍ VYUŽITÍ PROSTORU - TOTO VÁM POMŮŽE

 

Dílenský pracovní stůl - ponk

Ponk je ideální místo pro přehledné uložení vašeho nářadí. Zároveň vám poskytne místo na kutilství. Jeho výhodou je, že kromě pracovní plochy se na dílenském stole nachází stěna na odkládání nářadí věšáky přihrádkami na uložení menšího nářadí, klíšťat, kladiv, klíčů, imbusáků a podobně. Pod pracovní deskou se nacházejí police, skříňky zásuvky pro uložení většího nářadí.

    ponk(2) 

Stěna na nářadí

Stěna na nářadí nabízí velmi efektivní využití prostoru ve vaší garáži - zavěsíte si ji jednoduše na stěnu a uložíte na ni nářadí. Na šrouby, matky, ventily nebo jiné malé součástky vám poslouží úložné boxy. Na ruční nářadí, jako jsou klešte, kombinačky či kladivo, využijete různé úchyty a háčky. 

ako_si_usporiadat_naradie_v_dielni(12)stena_na_naradie

Výhodou stěny je, že si ji můžete poskládat a konfigurovat přesně tak, abyste ve svém nářadí vyznali.

 

Magnetická lišta a mísa

Tito pomocníci vám opět pomohou ušetřit nějaký ten prostor v dílně. Magnetickou lištu můžete připevnit na stěnu, nejlépe někde k pracovnímu stolu, abyste měli potřebné nářadí hned po ruce. 

magneticka_miska

 

Magnetická miska vám rovněž poslouží při práci s dvousloupový zvedákem - víte si ji přilepit na rameno zvedáku a odložit šrouby například z kola. Vše budete mít hned po ruce.

 

Vozíky na nářadí

Montážní vozíky na nářadí mají možnost využití:

- jako úložiště nářadí

- pojízdná skříňka, kterou můžete posouvat po dílně dle potřeby

ako_si_usporiadat_naradie_v_dielni(11)

Montážní vozík vám umožní uložit nářadí v zásuvkách, které nabízejí mnoho prostoru - jistě oceníte praktické rozdělení nástrojů a bezproblémový přístup k nim. Už nebudete muset hledat to, co potřebujete v nepřehledných boxech.

        dielensky_vozikstolicka_vozik_do_dielnevozik_do_dielne

Úložné boxy

Úložné boxy na nářadí, kufr na nářadí, box na nářadí, organizér na drobné nářadí jsou praktickým pomocníkem do autoservisu nebo domácí dílny. Větší nářadí jako například. kladivo, kleště, šroubováky.. uskladníte do kufrů na nářadí, které jsou přenosné. Menší nářadí jako jsou drobné součástky hřebíku, šrouby uskladníte v organizéru na drobné nářadí.

Dílna je pro každého pořádného mistra doslova svatyně. Aby se vám v ní kutilo a majstrovalo co nejlépe, nezapomínejte si dělat pořádek mezi nářadím pravidelně. 

Možná při úklidu zjistíte, že se vám sejde nějaké to nářadí navíc.

ako_si_usporiadat_naradie_v_dielni(14)