Hledáte způsob, jak ušetřit? Zaregistrujte se a využijte extra slevu 3% na celý nákup (platí na nezlevněné zboží).

Co by nemělo chybět ve výbavě pneuservisu?

Sezóna přezouvání pneumatik je v plném proudu. Zimní za letní a plechový disk za hliníkový. Pokud vlastníte pneuservis, dobře to znáte. Jste si ale jisti, že je vaše vybavení správně? Pojďme se podívat na to, co by nemělo chybět ve výbavě pneuservisu.

Zouvačky/prezúvačky pneumatik

Poměrně častá požadavek zákazníků je přezouvání pneumatik na jiný disk. Ve vaší dílně by proto neměla chybět správná zouvačka pneumatik známá také jako prezúvačka pneumatik. Její výběr může být poměrně náročný, na trhu totiž najdete hned několik druhů prezúvačiek. Je však jen na vás, zda vás zláká poloautomatická prezúvačka pneumatik nebo si dopřejete plný komfort a ve vašem servisu skončí automatická prezúvačka pneumatik.

pneuservis

Vyvažovačky kol

Hlavním předpokladem k bezpečné jízdě je dobrý stav auta včetně pneumatik a disků. Už malý nedostatek v případě nevyvážených kol však může způsobit doslova katastrofu. Při přezouvání proto správné vyvážení neignorujte. Výrazně vám s ním pomůže vyvažovačka kol. Opět platí, že zařízení můžeme rozdělit do dvou kategorií - mechanické a plně elektrické. Vyvažovačka kol s ručním pohonem a mimořádně přesnými piezoelektrickými snímači schopnými zachytit rozdíl na úrovni 1 gramu vám pomůže zejména v menších pneuservisech. Pokud však očekáváte časté vyvažování kol, sáhněte raději po zařízení, které bude pracovat v maximální možné míře bez vás. Řešením tak může být automatická vyvažovačka kol určená pro osobní automobily, dodávky a náklaďáky s maximální nosností kola na úrovni 65 kilogramů.

Nářadí na přezouvání

Přezouvání kol nevyžaduje jen čas a cit v rukou, ale i množství pomocných nástrojů, bez kterých dokonalý výsledek nikdy nedocílíte. Jedním z nich jsou i kvalitní klíče na kola. Ve vaší dílně by neměl rozhodně chybět standardní křížový klíč na kola, ale ani prodloužený kloubový trhák. Výrazně si tak pomůžete s montáží a demontáží šroubů. Kde však mechanická síla nestačí, tam přichází na řadu pneumatický nárazový klíč. Ten by měl být vybaven dostatečným výkonem, potěší však i přídavné funkce. Například funkce Twin Hammer vám pomůže při práci s "zapečenými" šrouby, se kterými byste ručně nepohnuli. Pracuje totiž na principu dvou kladiv, které se otáčejí kolem vřetena a na obě strany narážejí současně. Už při prvních otáčkách rotoru tak vytvářejí vysoký točivý moment, díky čemuž pracují mnohem efektivněji. Nezapomeňte ani na kleště na závaží pneumatik, při jejich použití budete se závažími pracovat rychleji a předejdete i poškození kol.

pneu

Oprava defektů

Pořádnou nepříjemností, se kterou k vám mohou zákazníci zavítat, jsou i kola propíchnuté šrouby či prořezané úlomky skla. Při defektu však netřeba panikařit, v mnoha případech se ještě dá pneumatika zachránit. Pomůže vám v tom sada na opravování defektů. Najdete v ní nástroje, které budete na opravu defektu nutně potřebovat. Nezapomínejte však ani na příslušenství. Při opravě defektů se totiž vaším nejlepším společníkem stane lepidlo na pneumatiky, které zajistí silné a trvalé spojení opravného materiálu s pneumatikou. Zajistěte si i digitální měřič tlaku v pneumatikách, díky kterému rychle odhalíte jakýkoliv problém. A pokud nastane, pomůže vám hadice na nafukování pneumatik či nožní pumpa s nanometrem.