Slevy až -40% pro široký sortiment produktů v našem letním výprodeji. ☀️ Neváhejte a nakupujte výhodně!

Léto na motorce: 5 tipů na údržbu a péči o motocykl

Slunečné počasí přímo láká užívat si rychlou jízdu na motorce. Ať už jste vlastníkem silniční motorky a preferujete dlouhé jízdy nebo jste adrenalinovým nadšenec a dáváte přednost terénní krosové motorce " kroske" či čtyřkolce, nesmíte zapomínat na pravidelnou údržbu péči o motocykl. 

Motorkářská sezóna je v plném proudu, počet ujetých kilometrů stoupá a spolu s nimi i potřeby vašeho dvoukolového miláčka:

 

1. KONTROLA A VÝMĚNA OLEJE

Výměna oleje v motocyklu je nutná po každých 5 000 až 10 000 ujetých kilometrech - v závislosti na modelu motocyklu. Během léta proto potřebujete oleje více než v zimních měsících. 

active-man-cleaning-motorbike-outdoors_23-2148585536

2. PÉČE O ŘETĚZ 

Přepnuta řetěz může omezit funkci zadního tlumiče. Pocítíte to zejména na kroske. Proto je důležité starat se o řetěz a před namazáním ji očistit. O tom, že sekundární převod musí být pořádně namazaný, není pochyb. Následně musí být řetěz správně napnutý, a to podle potřeby na daný typ motocyklu. 

Při výměně olejemazání řetězumontáži pneumatik a celkové péče o motocykl se Vám budou hodit stojany, které si vyberete v naší nabídce. Jsou to například:

stojan na motorky typu CROSS / ENDURO

stojan na motocykly do 250 kg

univerzální stojan na motocykly do 250 kg

sestava stajanů do 500 kg

close-up-motorbike-wheel-details_23-2148321940

3. ŽIVOTNOST BATERIE

Abyste zajistili co nejdelší životnost baterie, je třeba ji pravidelně dobíjet, a to hlavně po sezóně. Pokud se však stane, že motorku nenastartujete nebo potřebujete dobít baterky, máme pro vás startovací zařízení, které tento problém vyřeší.

3170-1_start2

4. KONTROLA PNEUMATIK

Tlak a dezén pneumatik kontrolujte vždy před jízdou a nikoli po ní. Po jízdě si zase všímejte případné poškození a opotřebení.

Při výměně montáži pneumatik Vám poslouží zvedáky na motocykly, které si vyberete zde.

V terénu zase doporučujeme příruční zvedák pod zadní vidle.

 

5. NEZAPOMEŇTE ANI NA PÉČI O OBLEČENÍ A OBUV

Po každé jízdě je vaše oblečení, obuv a přilba plná nečistot a hmyzu. Už nemusíte své holínky nastrkávat na plot a čistit od bláta. Pověste si je na stojankde jich pohodlně umyjete a vysušíte.

stojan_na_cizmy2

Věříme, že díky těmto tipům nebudete péči motocykl zanedbávat. Přejeme Vám bezpečnou jízdu a hodně najetých kilometrů.