Hledáte způsob, jak ušetřit? Zaregistrujte se a využijte extra slevu 3% na celý nákup (platí na nezlevněné zboží).

Nářadí, které usnadňuje mechanikem život

Nářadí, které usnadňuje mechanikem život

Existuje množství věcí, které se dají udělat mnohem rychleji, a tak můžete být doma o něco dříve. Dává Vám to smysl? Sepsali jsme pro Vás několik produktů, které Vám při každodenní práci v autoservisu a pneuservisu mohou pomoci.

naradie3

Fixa na označování pneumatik

Není to jen taková ledajaká fixa, kterou byste mohli koupit v každém obchodě. Možná si pomyslíte - na co mi bude? Vždyť mám křídu, která funguje opravdu dobře. No mýlíte se.

Křídy jsou na tom v porovnání s fixy o něco horší. Týká se to zejména kvality psaní, protože fixa na označování pneumatik je schopna zajistit snadno čitelný a zejména trvanlivý zápis.

Když si vyberete fixu určenou pro pneumatiky, vyberete si pohodlí. Zajistí trvanlivý zápis na různých površích, jako jsou:

  • sklo,
  • kov,
  • dřevo.


To znamená, že ji můžete jednoduše použít k označení částí, které byly odebrány z vozidla. Představte si, že máte několik vozidel, na kterých právě pracujete. Fixa vám umožní označit různé povrchy. A trvá to jen chvíli bez nutnosti něco opravovat.

 

Ach zas ten nástavec

Každý mechanik to zná. Začněte s prací, vyměníte některé součásti / cokoliv. A znovu hledáte některý rázový nástavec. Nemůžete ho najít, protože se někam "skryl". Jak se tomu vyhnout?

Teoreticky lze klíče uchovávat v pouzdře a přenášet je. V praxi to však není velmi pohodlné. Přemisťovali byste pouzdro z místa na místo? Lepší by bylo mít speciální držák na pneumatické nářadí. Co to je? Přesvědčte se sami:

NáRADIE (2)

JAK TO FUNGUJE?

Držák dokáže udržet:

  • pneumatickou pistoli
  • 4 rázové nebo momentové klíče (nástavce).


Některé varianty se dodávají s dvěma magnety. Můžete ho jednoduše položit na jakýkoliv povrch vyrobený z kovu - například na zvedací vzpěry. Takže budete mít po ruce pistoli i klíče. K dispozici jsou i držáky, které lze namontovat pomocí šroubů - například na stěnu nebo jiný nábytek v autoservisu.

Proč byste nad takovým držákem měli vůbec uvažovat? Nuž proto, že díky němu máte nářadí vždy po ruce a to Vám práci nejen usnadní, ale také ušetří čas. Už nebudete muset hledat nástavce, protože všechny budou uloženy na jednom místě. To znamená, že vždy ušetříte několik minut.

Jaké rázové nástavce byste si měli vybrat?

Současné auta mají často řešení, která mohou mechanika překvapit. Bylo by tedy vhodné mít nástroje pro každou příležitost. A to se týká i rázových klíčů. Na co byste měli při jejich výběru pamatovat?

Především na to z jakého materiálu jsou vyrobeny. Kvalitní rázové nástavce jsou vyrobeny z chrom-molybdenové oceli. Tím se zajistí správná tvrdost a trvanlivost, což je pro servisní práce nezbytné. V porovnání s jinými druhy oceli jsou odolnější vůči korozi a vysoké teplotě.

Ještě jedna věc. K dispozici jsou i klíče určeny pro těžko dostupné šrouby - například na kolech nebo šroubech s maticemi. Můžete je použít například v rázových klíčích. Speciálně navržený konec usnadňuje demontáž dokonce i těch šroubů, které jsou poškozené. Myslíme tím ty, které jste nemohli odstranit pomocí standardních nástrojů.

Prodlužovací adaptér by byl také dobrou volbou. Pomocí tohoto nástroje se budete moci dostat k těžko dosažitelným místům.

náradie1

Zvedák převodovky

Další nezbytnou službou v oblasti oprav automobilů je oprava převodovky. Převodovku můžete vybrat bez zvedáku. Ale upřímně - proč se obtěžovat? Je zřejmé, že není problém přesunout převodovku s hmotností 40 kg. Co byste však udělali s převodovkami s hmotností 90 kg? Tak, to by asi bolelo.

Ale pokud byste měli zvedák převodovky, celý postup by byl jednodušší

  • vejít autem na výtahovou / opravárenskou jámu,
  • zajistit podporu,
  • zvedák umístit pod převodovku,
  • demontovat převodovku,
  • stáhnout převodovku dolů - a je připravena na opravu


Jen si zvažte, kolik času jste ušetřili.

naradie

Montážní pojízdné lehátko

Nemusí se zdát, že je pro mechaniky tak důležité. Ale, zkusili jste se někdy pohybovat po podlaze bez montážního lehátka pod zády? Au, to musí bolet! Jak si tedy vybrat to nejlepší montážní pojízdné lehátko?

Kvalitní montážní pojízdné lehátko má 6 otočných koleček. Proč je to důležité? Nuže, pohybují se volně, takže se můžete rychle přesunout na zvolené místo.

Z čeho jsou vyrobeny kvalitní lehátka? Obvykle je to kompozit. To poskytuje nejlepší odolnost proti poškození, ke kterému může dojít při používání v dílně.

NáRADIE (3)