Hledáte způsob, jak ušetřit? Zaregistrujte se a využijte extra slevu 3% na celý nákup (platí na nezlevněné zboží).

Sezóna přezouvání: TOP 5 tipů od profesionálů

Sezóna přezouvání pneumatik se pomalu ale jistě blíží, a proto nastal čas, pořádně se na ni připravit. Pokud potřebujete váš pneuservis či dílnu zásobit nářadím a spotřebním materiálem, který potřebujete při každodenní práci, jste na správném místě! U nás na profigaráži naleznete profesionální nářadí, potřebné na přezouvání pneumatik. V dnešním článku vám nabídneme 5 tipů na spotřební materiál, bez kterého se při práci neobejde žádný automechanik.

prezuvanie_pneumatik_8

ZÁKLADNÍ VYBAVENÍ SERVISU BĚHEM SEZÓNY PŘEZOUVÁNÍ

Vybavení, které si jako první představíte při přezouvání pneumatik jsou bezpochyby klíče zvedák. Profesionální pneuservisy a autoservisy by měly být vybaveny kvalitním nářadím, které automechanikem pomůže vykonávat jejich práci nejen rychleji, ale hlavně kvalitněji.

 

SPOTŘEBNÍ MATERIÁL POTŘEBNÝ BĚHEM SEZÓNY PŘEZOUVÁNÍ:

 

  1. Závaží

Dostatečnou zásobu naklepávacích nebo samolepících závaží byste v žádném případě neměli podcenit.

U nás najdete 2 druhy závaží, s různou gramáží (od 5 do 60 g):

- samolepící

naklepávací

zavazie_na_vyvazovacky_pre_rafiky

  1. Klíče na ventily a ventily

Určitě víte, že při přezouvání auta profesionálové doporučují i výměnu ventilů. Je to stejně důležité jako výměna pneumatik. Mnozí zákazníci však nechtějí platit za tento úkon, protože si myslí, že se chce na nich servis obohatit. Ventil přitom ztrácí své vlastnosti již po půl roce od namontování a jeho kvalita se zhoršuje každými najetými kilometry. Kvalitní pneuservis ale ventily vymění. 

 

  1. Pytle na pneumatiky

Špinavé pneumatiky do kufru auta vašeho zákazníka nepatří. Pytle na pneumatiky jsou cenově dostupné a díky této maličkosti bude váš autoservis zase o kousek výš v žebříčku důvěryhodnosti. Slovo "servis" přece znamená, že se o zákazníky staráte. 

vrece_na_pneumatiky

  1. Křída / fixa na označování pneumatik

Pokud je pro vás sezóna přezouvání obzvlášť hektická a přezouváte jedno auto za druhým, určitě oceníte výhody voděodolné fixy. Umožňuje psát na různé povrchy - například i na sklo nebo kov. Proto pokud máte rozpracovaných několik auta, s fixem si je rychle a viditelně poznačíte, například na oknech. V naší nabídce ale najdete i křídy na pneumatiky pro klasiky. Jsou cenově dostupné a ocení je ti, kteří stále ztrácejí fixy, pera, zapalovače atd. 

krieda_na_pneumatiky

  1. Montážní pasta + kartáč

Při výběru pasty na pneumatiky hledejte výrobky na bázi vody. Olejové pasty mohou být škodlivé pro ráfek a pneumatiku - způsobuje rychlejší opotřebení a korozi ráfku. Pastu je důležité skladovat ve správných podmínkách. Mimo sezóny, když se nepoužívá, by neměla být skladována v nižších teplotách než 0 o C.

 

Ještě před začátkem sezóny přezouvání pneumatik si nezapomeňte pořídit dostatek spotřebního materiálu, aby vás na jejím vrcholu nepřekvapil jeho nedostatek. V případě dotazů neváhejte kontaktovat naši zákaznickou podporu, kde vám rádi poradíme.

 

Sezóna přezouvání pneumatík: Nejlepší rady odborníků:

Kdy přezout na zimní pneumatiky?

Vyvažovačka kol: Šetří váš čas a zvýší zisk pneuservisu.

Zvedáky a hevery: Základní vybavení autoservisu a garáže.

Profigaráž radí: Jak si vybrat hydraulický lis?