Hledáte způsob, jak ušetřit? Zaregistrujte se a využijte extra slevu 3% na celý nákup (platí na nezlevněné zboží).

Vyvažovačka kol: Šetří váš čas a zvýší zisk pneuservisu.

Vyvažovačka kol je spolu se zouvačkou pneumatik nejdůležitějším vybavením autoservisu a pneuservisu. Její výběru byste měli věnovat zvýšenou pozornost. Moderní vyvažovačky nabízejí kromě měření i širokou řadu doplňkových funkcí. Které to jsou a jak urychlí vaši práci? V dnešní profi poradně vám řekneme více o funkcích vyvažovačky kol a její výhodách.

prezuvanie_pneumatik_1

PROČ SI POŘÍDIT VYVAŽOVAČKU KOL?

Určitě velmi dobře víte, že zákazníci mají nepříjemný zvyk měnit pneumatiky na poslední chvíli. Když je překvapí zima, nejraději by prezúvali okamžitě, ideálně přes telefon a za tři minuty. Pro vás to znamená nával aut, shon a stres. Zákazníci na vás tlačí a pokud jejich odsunete o pár dní, zkoušejí štěstí u konkurence. 

V takových případech je nejlepším řešením koupě vyvažovačky, která vám pomůže v základních měřeních. Díky tomu můžete pracovat na více autech současně

 

více přezutí aut = více zisku a menší konkurence

sezona_prezuvania_v_plnom_prude_1

S kvalitní prezúvačkou pneumatik dokážete pracovat rychleji, přesněji a zároveň kvalitnější. Pomůže vám zvýšit tržby, aniž by jste zvýšili ceník služeb.

 

Výhody profesionálních vyvažovaček:

- přesné měření kol

- kontrola rovnosti ráfků

- zobrazení nejlepšího místa na upevnění závaží

 

 

1. Funkce: měření házení ráfku

Důvodem vratkých kol může být házení okraje. S vyvažovačem kol, která disponuje touto funkcí (např. Vyvažovačka kol automatická Direct 3D W-770 ) tento problém snadno vyřešíte. 

3D-W-770_vyvazovacka

Na balancéru se zobrazí hodnoty: 

- házení ráfku

- možné poškození ráfku

 

Co to pro vás znamená v praxi? Díky funkci měření ráfků jste chráněn před námitkami vašich klientů, kteří se po vyvažování stěžovali na poškození ráfku. Díky přesným datům víte, zda je ráfek poškozený. 

 

2. Funkce: S-Drive

Umožňuje automatické protáčení kol na nevyvážené místo. Stačí jen nastavit rotaci pro pozici "6" nebo "12". 

Co to pro vás znamená v praxi? Nemusíte ztrácet čas s hledáním správného místa na nalepení závaží a dalšími opravami chyb, které by vznikly při vyvažování kol na vyvažovačce, která touto funkcí nedisponuje.

 

3. Funkce: Auto Alu

Pomáhá rozeznávat typy ráfků a automaticky zvolí nejlepší místo, kde následně můžete přilepit závaží.

 

 4. Funkce: SPLIT

Není už pro vás překvapením, když vidíte SUV-čko nebo crossover s 17"nebo 18" pneumatikami. Lidé sahají vždy po větších pneumatikách. Při vyvažování je proto třeba použít větší množství závaží, které kazí vzhled ráfku.

Řešením je použít černé závaží nebo použít vyvažovačku s funkcí SPLIT

3D-W-790_vyvazovacka

Co to pro vás znamená v praxi? Vyvažovačka rozdělí váhu na dvě části a ukáže vám místa, kde můžete nalepit nebo naklepat závaží. Využijete to zejména tehdy, pokud pracujete s většími hliníkovými disky, za které je obtížné skrýt závaží. A navíc se nemusíte bát, že vám zákazník, který si na svém autě potrpí, řekne, že jste zničili jeho krásné ráfky.

vyvazovanie_kolies

Toto jsou nejlepší funkce, které naše vyvažovačky kol nabízejí. Vybrali jsme je pro vás proto, aby ušetřili váš čas i čas vašich zákazníků. Věříme, že sezónu přezouvání zvládnete s lehkostí.

 

Sezóna přezouvání pneumatík: Nejlepší rady odborníků:

Kdy přezout na zimní pneumatiky?

Sezóna přezouvání: TOP 5 tipů od profesionálů

Zvedáky a hevery: Základní vybavení autoservisu a garáže.

Profigaráž radí: Jak si vybrat hydraulický lis?