Hledáte způsob, jak ušetřit? Zaregistrujte se a využijte extra slevu 3% na celý nákup (platí na nezlevněné zboží).

Úložné boxy: Pomohou v dílně, dětském pokoji i na terase

Chcete si udělat pořádek v dílně nebo doma, ale potřebujete věci uspořádat? Úložné boxy či organizéry na nářadí jsou tou nejlepší volbou. Věci přibývají, ale prostor zůstává stejný. S organizačním dilematem ve svém příbytku se už snad každý setkal. Nemusíte být dokonce ani totální materialista, někdy prostě potřebujete dětským hračkám či domácímu nářadí nalézt své pevné místo.

Odkládací boxy představují všestranného společníka, kterého využije jak mužské, tak ženské publikum. Klasický organizér do garáže či organizér do kufru auta dokážete poměrně rychle transformovat na neodmyslitelnou součást vašeho vybavení na terase, ale také přímo v pokoji. K čemu všechno mohou sloužit skladovací boxy?

Organizér na nářadí

Přihrádky na nářadí, šrouby nebo miniaturní díly, které jsou součástí základního vybavení do dílny, ocení nejeden domácí kutil či automechanik. Úložné boxy se nejčastěji spojují s pracovním prostředím, kde se koncentrují opravy, předělávky či jakékoliv výměny.

Můžete se rozhodnout pro jednoduchou variantu bez přihrádek, pro náročnější spotřebitele máme k dispozici verze s více patry, která se snadno obsluhují.

Pro dokonalý řád ve vašem čtyřkolovém tašku doporučujeme zvolit organizér do auta, který umíte flexibilně přemísťovat vždy tam, kde ho zrovna nejvíce potřebujete.

Stěna na nářadí

Sbírku organizérů ve vaší dílně lze vyšperkovat doplněním stěn na nářadí, které přispějí ještě k preciznějšímu uspořádání vaší výbavy. Stěna na nářadí může mít několik podob, druh si vybírejte podle toho, jaké možnosti nabízí váš prostor.

Na trhu naleznete děrované stěny na nářadí, závěsné stěny na nářadí, pro praktiky je zase vhodná magnetická lišta na nářadí či nástěnná deska na nářadí.

Úložný box na terasu

Praktickou pomocnou výbavu nemusíte mít „po ruce“ pouze ve své dílně či garáži, ale také přímo na terase. Ta totiž často ukrývá kromě oddechového sezení také pomocné nářadí, které využijete při kutilství své oddechové zóny nebo při práci na zahradě. Na maličkosti se dokonale hodí menší organizér, profesionálové si zase zgustnou na tomto modelu s vytahovacími šuplíky.

Úložné boxy na hračky

Jste rodič? Pak vám je určitě známý pověstný chaos, který se občas skrývá za dveřmi dětského pokoje. Co takhle pořídit si organizér na hračky? Vejdou se do něj autíčka, panenky, plyšové hračky, ale i milované knihy. Také si umíte pohrát s jeho designovou stránkou a vybrat pro své ratolesti takový úložný box na hračky, který bude korespondovat se stylem, v jakém je místnost zařízená. Chcete-li mít uložené věci ještě pod větší kontrolou a lépe je zajistit před dětmi, vyberte si úložný box s víkem.

Takový úložný box vám poslouží i v jiných místnostech, kde se koncentruje „nářadí“ z jiného fachu. Organizér do kuchyně vám usnadní skladování těch nejrůznějších pomocníků od součástí kuchyňských robotů, přes knihy s recepty až po samotné potraviny.

Milovnicím beauty sektoru zase usnadní skladování vlastní výbavy organizér na kosmetiku či organizér na make up, díky kterým je o sbírku rtěnek či očních stínů velmi dobře postaráno.

Skladovací boxy – čeho si všímat při jejich výběru?

  • MATERIÁL

Na trhu naleznete různé typy úložných boxů. Od plastových, které jsou lehké, pevné a jednoduché na údržbu, přes látkové, které umíte sundat a v případě potřeby vyprat až po dřevěné, které toho hodně unesou a jsou zároveň designovou záležitostí. Před koupí takového boxu si vždy položte otázku, KAM jej chcete umístit a CO do něj potřebujete uložit.

  • ROZMĚRY

Umisťujete organizér do otevřeného prostoru nebo ho potřebuje vtěsnat pod postel? Úložný box vybírejte podle možností, které daná místnost nabízí. V případě vnitřních rozměrů boxu je vhodné zaměřit se na objem daného skladovacího boxu, abyste zjistili, co do něj vejde a co už ne.

Naše rada: Při ověřování objemové kapacity úložného boxu vám mohou pomoci údaje buď přímo na produktu, nebo v přiloženém návodu.

  • NOSNOST

Pokud chcete v boxu skladovat těžší věci, ověřte si, zda snese i více kilogramů. Plast je sice pevný, ale při větší zátěži raději volte hrubší materiál – například kov. Vhodnou alternativou proto mohou být kovové regály, které vám zajistí jistotu a stabilitu. Dnes dokážete mít regál, který se skládá z více částí, nebo se můžete rozhodnout pro skládací regál. Ten je díky kolečkům vhodnější, pokud ho chcete přemísťovat.