Hledáte způsob, jak ušetřit? Zaregistrujte se a využijte extra slevu 3% na celý nákup (platí na nezlevněné zboží).

Jakou diagnostiku použít pro osobní automobily?

Dnes je každý automobil vybaven elektronickou řídicí jednotkou. Řídicí jednotka je mozkem celého vozu, který má na starosti chod motoru, snímá hodnoty a signály a zaznamenává různé údaje důležité pro hladký chod vozu. Pokud se v některém ze systémů vyskytne závada, často se na palubním počítači zobrazí výstražná kontrolka. Pokud vám palubní počítač neřekne, o jakou konkrétní závadu se jedná, musíte sáhnout po autodiagnostice. 

Vlastní diagnostika v servisu může stát desítky eur, nemluvě o cenách v autorizovaných servisech. 

Pokud se chcete pustit do diagnostiky problémů ve vašem vozidle, musíte mít jasno v základních pojmech, jako jsou OBD2, OBD1, EOBD a DTC. Nebojte se, v tomto článku jsme uvedli vše, co potřebujete.

Věděli jste, že si můžete nechat udělat kvalitní diagnostiku doma?

 Je to pravda! V mnoha případech postačí čtečka poruchových kódů Základní čtečka poruchových kódů nabízí možnost zjistit problém několika kliknutími. Často se jedná o drobné problémy, které můžete vyřešit sami doma. 

I když nemůžete opravit své auto v garáži, můžete ušetřit peníze díky autodiagnostice. To znamená, že do servisu můžete přijet s již vyřešeným problémem. Vyhnete se tak poplatkům za diagnostiku systému v servisu. 

Náš tip:

Launch CR 319 - je základní model pro čtení chybových kódů kompatibilní se standardem OBD2, který byl zaveden v roce 1996 v USA a v roce 2000 ve vozidlech EU. To znamená, že podporuje značky automobilů, jako jsou Škoda, Volkswagen, Audi, Seat, Ford, Kia a mnoho dalších...

Tato diagnostika vozu vám pomůže s následujícími problémy:

 • Čtení a mazání chybových kódů
 • Sledování živých dat o chodu motoru a emisích
 • Problémy s emisemi
 • Test lambda sondy...

Máte zkušenosti a dokážete bez problémů opravit své auto vlastníma rukama?

V takovém případě byste měli zalovit ve vodách profesionálnější autodiagnostiky. Ideální je zařízení, které je vybaveno více funkcemi než jen čtením chybových kódů. Tyto modely umí kromě obvyklých funkcí (čtení a mazání chybových kódů) resetovat servisní intervaly, snímače tlaku v pneumatikách, elektronické parkovací brzdy a dokonce i škrtící klapky. Samozřejmě je zde širší pokrytí evropských, amerických a asijských výrobců automobilů.

Náš tip:

Další výhody:

 • Jednoduché rozhraní
 • Všestranné použití
 • Tisk diagnostické zprávy
 • Připojení Bluetooth a wifi

 

Další výhody:

 • Výdrž baterie až 10 hodin
 • Více než 5000 modelů aut
 • Automatické čtení čísla VIN
 • Pokročilé možnosti resetování a nastavení

 

Autodiagnostika Bluetooth v kapse?

Pokud hledáte univerzální a malé zařízení pro diagnostiku automobilů, které můžete mít vždy po ruce, doporučujeme THINKDIAG.

Jedná se o modul, který se připojí do zásuvky OBD2 ve vozidle a pomocí Bluetooth se spáruje s chytrým telefonem. Výhodou této diagnostiky je její velikost a funkce, které mohou hravě konkurovat modelům v profesionálních autoservisech. 

Pracujete v autoservisu a hledáte profesionální diagnostiku vozu za bezkonkurenční cenu?

Pokud jste se dostali až sem, zřejmě hledáte něco víc. Hledáte vybavení pro potřeby své autodílny. Profesionální diagnostický systém, který kromě výše uvedených funkcí dokáže programovat řídicí jednotky, aktivovat a deaktivovat různé systémy a asistenty a je také vybaven širokou škálou adaptérů pro různé zásuvky a normy. 

Náš tip:

Jedná se o takzvanou "tabletovou" autodiagnostiku. Dalšími výhodami jsou speciální funkce výrobců automobilů, jako jsou vag-com, odis, psa lexia, renault can clip, bmw icom, mercedes star a další...

Jedná se o specifické normy, které kromě autorizované diagnostiky dokáže přečíst pouze specializované zařízení. Většina těchto zařízení má také funkci diagnostiky nákladních vozidel. Důležitý je však speciální modul nebo software. 

Veškerá diagnostika automobilů z naší nabídky je primárně určena pro osobní automobily, bez nutnosti instalace dalšího softwaru nebo modulů. 

Přečtěte si více o naší diagnostice vozidel:

Diagnostika vozu: zachraňte svůj vůz dříve, než se porouchá

Odpověděli jsme na nejčastější dotazy týkající se diagnostiky našich vozů.