Hledáte způsob, jak ušetřit? Zaregistrujte se a využijte extra slevu 3% na celý nákup (platí na nezlevněné zboží).

Zodpovědeli jsme nejčastější dotazy k našim autodiagnostikám

Víme, že vybrat si správnou diagnostiku může být náročné, ať už jste profesionální automechanik nebo domácí kutil, který si auto opravuje sám. Každý má jiné požadavky na autodiagnostiku. Proto jsme vybrali vaše nejčastější dotazy a zodpověděli je.

autodiagnostika 1 (2)

Mám zájem o pokročilejší autodiagnostiku, která dokáže provést reset ruční brzdy, nastavení ABS, reset intervalů atd…

Výše zmíněnými funkcemi disponují tyto modely značky Launch: X431 PROS V 1.0., LAUNCH X431 PAD III, X431 V+.

Pro profesionály doporučujeme autodiagnostiku Launch X431 PAD VII, která disponuje vším, co od autodiagnostiky očekávají i ti nejnáročnější uživatelé, od běžných resetů servisních intervalů až po kódování řídící jednotky, včetně resetování brzdy a nastavení ABS. Jako bonus tato diagnostika má roční aktualizaci zcela zdarma.

 

Jaké jazyky podporují autodiagnostiky?

Modely autodiagnostiky Launch X431 V+ a X431 PROS V 1.0 podporují český jazyk. Naopak diagnostiky nepodporují slovenský jazyk, ale všechny modely najdete zejména v angličtině, němčině a ruštině. Abyste jako zákazník dostali přehledné informace, zpracovali jsme pro vás tabulku jazyků.

 

Je autodiagnostika Launch vybavena také ruštinou?

Všechny modely autodiagnostik značky Launch, které nabízíme disponují mimo jiné jazyky hlavně: Angličtinou, Němčinou a Ruštinou.

Modely X431 V+, X431 PROS V 1.0. jsou vybaveny také Češtinou.

 

Je možné Autodiagnostiku LAUNCH X431 PAD VII spojit s tiskárnou, pro tisk údajů?

Ano model LAUNCH X431 PAD VII dokážete připojit prostřednictvím WI-FI přímo k tiskárně. V podstatě každý „tabletový model“ LAUNCH disponuje WI-FI připojením a funguje jako klasický tablet s operačním systémem Android. Dalším řešením je odeslání reportu prostřednictvím e-mailu/bluetooth/wifi do zařízení, které je s tiskárnou propojeno.

Launch CRP 909x

Launch CRP 129x

Launch X431 pad III

Launch X431 pad VII

Launch X431 pros mini

Launch X431 pros V 1.0 CZ

Launch X 431 V+ 4.0 CZ

Diagnostika CR 319 je Plug and Play zařízení a nemá připojení na WIFI. Slouží jen k samotnému diagnostikování automobilů.

autodiagnostika 1 (1)

Je možné pomocí zařízení LAUNCH CRP 909X diagnostikovat i nákladní auta?

Ne LAUNCH CRP 909X nenabízí funkcí diagnostikování nákladních aut. Chcete-li diagnostikovat i nákladní auta doporučujeme si vybrat jednu z těchto diagnostik: X431 V+, X431 PROS V, X431 PAD III spolu s HD 3 modulem pro nákladní auta. Případně X431 PAD VII, která má v balení Smart Link pro diagnostiku i nákladních aut, v tomto případě je zapotřebí si však zakoupit potřebný software.Je možné si přečíst návod před zakoupením autodiagnostiky?

Napište nám přes online chat nebo e-mailovou adresu info@profigaraz.cz a potřebný návod vám poskytneme.

 

Jaké značky automobilů podporuje autodiagnostika?

Všechny podporované značky automobilů jsou uvedeny v popisu produktu. OBD II podporuje většina automobilů vyráběná od roku 1996 v USA, s benzinovými motory od roku 2000 pro EU a s naftovými motory od roku 2003 pro EU.

 

Co je OBD?

OBD je zkratka slov On Board Diagnostics. Ve volném překladu to znamená palubní diagnostika automobilů. Je to souhrn komunikačních norem, zařízení, tvarů konektorů a signálů, díky čemuž můžeme získat potřebné informace o vozidle a provozních parametrech.

 

Jaký rozdíl je mezi OBD II a OBD I?

OBD I byl zaveden začátkem 90. let a měl sjednotit systémy diagnostik pro lepší regulování emisí. Výrobci montovali do vozidel jednotný port, ale jejich systémy se lišily.

OBD II je první regulovaný univerzální diagnostický systém, který zavedli v USA v roce 1996, v EU pro benzinové motory v roce 2000 a pro naftové v roce 2003. Umístění portů je také stejné. Vlevo pod volantem a přístrojovou deskou nad prostorem řidičových nohou. OBD II často nevyžaduje fyzické spojení mezi skenovacím zařízením a konektorem zapojeným v portu.

autodiagnostika (2)

Co znamená EOBD?

EOBD je evropská verze OBDII. Jediný rozdíl mezi EOBD a OBDII je v letech kdy byly zavedeny (OBDII 1996 v USA, EOBD 2000 pro benzinové motory a 2003 pro naftové motory). Základní pojmy jsme pro vás sepsali v tomto článku.

 

Dokáže OBD II číst i OBD I?

Zařízení se systémem OBD II dokážou číst i systém OBD I za předpokladu, že je použit správný adaptér.

Autodiagnostika Launch X431 pad III, X431 pad VII, X431 pros V 1.0 CZ a X 431 V+ 4.0 CZ v balení obsahují všechny potřebné konektory a redukce pro diagnostikování i starších modelů aut, které nejsou vybaveny klasickým OBD konektorem.

autodiagnostika (3)

Jaké jsou základní funkce OBD II?

Základní funkce každé OBD II autodiagnotstiky jsou:

Mód 1: Měřené hodnoty, stav OBD-II, readiness kód (přečtěte si dtcs, abyste našli místo chyby)

Mód 2: Freeze frame (Přečtěte si parametry, když se vyskytne chyba)

Mód 3: Chybové kódy související s emisemi

Mód 4: Vymazání chybových kódů

Mód 5: Test lambda sond

Mód 6: Nesouvisle monitorované testy

Mód 7: Chybové kódy

Mód 8: Akční členy (ověření elektrických komponentů)

Mód 9: Informace o vozidle (VIN kód, kalibrace…)

Mód 10/0xA: Chybové kódy uložené v EEPROM

EEPROM anglicky Electrically Erasable Programmable Read-Only Memory je elektricky mazatelná paměť ROM.

 

Co znamená DTC?

Data Trouble Code zkráceně DTC, je 5-místný chybový kód, který se obvykle skládá z jednoho písmene a čtyř číslic. Samotný kód označuje chybu, která byla nalezena autodiagnostikou.

autodiagnostika (1)

Kterou autodiagnostiku použít u vozidel značky Iveco?

Pro diagnostikování aut značky Iveco doporučujeme model X431 V+ i bez zakoupení HD 3 modulu. Při koupi autodiagnostiky Launch X431 PAD VII také není zapotřebí zakupovat modul, protože tato diagnostika obsahuje modul “SMART LINK”. Jak funguje SMART LINK si můžete prohlédnout na videu níže.

Máte diagnostiku Launch, ale nemáte napojení na nákladní auta? Postačuje vám zakoupit HD 3 modul, který propojí vaše nákladní automobil spolu s diagnostikou.

 

Jaký adaptér je potřebný pro diagnostikování Škoda Felicia?

Škoda Felícia je vybavena OBD konektorem, ale pro čtení je třeba použít zařízení, které podporuje rozšíření VAG-com. Pro případ diagnostikování starších modelů aut jsou diagnostiky Launch X431 pad III, X431 pad VII, X431 pros V 1.0 CZ a X 431 V+ 4.0 CZ vybaveny potřebnými konektory a redukcemi pro jejich diagnostikování.

 

Jakou autodiagnostiku použít u osobních automobilů?

Všechny autodiagnostiky z naší nabídky poskytují diagnostikování osobních automobilů. Záleží jen na tom, co od dané autodiagnostiky očekáváte.

Modely, které máme v nabídce:

Launch CRP 909x

Launch CRP 129x

Launch X431 pad III

Launch X431 pad VII

Launch X431 pros mini

Launch X431 pros V 1.0 CZ

Launch X 431 V+ 4.0 CZ

Autodiagnostika Launch CR 319 OBD2

Diagnostika OBD II/EOBD T49

Diagnostika OBD II Bluetooth modul

 

Co se stane po uplynutí 1 roku s aktualizací zdarma?

Zakoupené autodiagnostiky do roku 2021 měly 2 letou aktualizaci zcela zdarma. Autodiagnostiky s rokem výroby 2022 mají už jen roční aktualizaci. Aktualizaci si zakoupíte přímo na našem e-shopu. Update softwaru zaručí, že budete mít možnost diagnostikování i nejnovějších modelů vozidel. Bez aktualizace bude nadále možné pracovat s diagnostikou, avšak zařízení nebude zahrnovat nejnovější modely aut, případně nová softwarová vylepšení.

JE POTŘEBNÉ MÍT AUTO NASTARTOVANÉ PŘI PROVÁDĚNÍ DIAGNOSTIKY?

Při sledování Live dat a měření jiných hodnot je třeba auto nastartovat. Při čtení, mazání DTC chyb, kódování, resetování funkcí a podobně není třeba auto startovat. Stačí klíč přepnout do druhé polohy, kdy se rozsvítí palubní počítač. V případě aut s bezklíčovým startováním je třeba stisknout tlačítko start bez spojky/brzdy, kdy se znovu rozvítí přístrojová deska.

Máte další dotazy? Neváhejte nás s nimi kontaktovat. Rádi vám je zodpovíme.

autodiagnostika (1)

Máte autodiagnostiku launch? Toto byste měli vědět o aktualizacích.

Autodiagnostiky s doživotní aktualizací zdarma: CR 319, CRP129X.

Autodiagnostiky s 1 letou aktualizací zdarma: X431 PROS V 1.0., LAUNCH X431 PAD III, CRP 909X, X431 PAD VII, X431 PROS MINI, X431 V+.

Poskytujeme plný servis při diagnostikách LAUNCH, takže aktualizaci zakoupíte i u nás na stránce bezstarostně na pár kliků.

Aktualizace zaručí přidání nejnovějších modelů automobilů, případně vylepšení softwaru. Zároveň autodiagnostiku bude možno používat i bez pravidelné aktualizace.

 

Máte dotazy, které jsme v tomto článku neodpovídali? Neváhejte nás kontaktovat.