Hledáte způsob, jak ušetřit? Zaregistrujte se a využijte extra slevu 3% na celý nákup (platí na nezlevněné zboží).

Zouvačka pneumatik - automatická nebo polo-automatická?

Stále přemýšlíte, jaký je pro vás nejlepší zouvačka pneumatik? Je dobré připlatit trochu víc a pořídit si automatickou zouvačku? Máme pro vás celou řadu tipů!
Správně zvolená zouvačka pneumatik je základním nástrojem každého servisu, ať už je to pneuservis nebo autoservis. Pokud vás zajímá, zda se automatická zouvačka pneumatik vyplatí, přečtěte si tento článek.

V čem je rozdíl? Přečtěte si tu.

Otázka č. 1 Automatická nebo poloautomatická?

Na začátek by bylo dobré říci si o rozdílech mezi různými typy prezúvačiek. Připomínáme, že rozdíl spočívá ve způsobu použití ramene:

Poloautomatická - rameno otočené dozadu

Automatická - rameno je pneumatické, automaticky se natáčí dozadu, ovládá se pedálem.

Co to pro vás jako koncového uživatele znamená? Automatické prezúvačky pneumatik jsou během používání mnohem pohodlnější. Většina věcí se tedy děje automaticky, takže to jde rychleji.

Poloautomatické zouvačky pneumatik jsou vynikající věcí pro ty, kteří považují výměnu pneumatik za další zdroj příjmu. Například pokud provozujete autoservis a výměny pneumatik jsou jen doplňkovou věcí, kterou občas děláte. Pokud však na výměně / servisu pneumatik vyděláte nejvíc, raději si vezměte automatický variantu.

Představte si rady aut, které čekají před branami vašich služeb. Automatická zouvačka pneumatik znamená mnohem rychlejší práci.

Otázka č. 2 Velikosti ráfků

Když hledáte prezúvačky pneumatik, zkontrolujte rozměry pneumatik, se kterými je schopna pracovat. Pamatujte na dva parametry:

-vnitřní upnutí
-vnější upnutí

Jak pochopit tyto parametry? První z nich je mimořádně důležitý v případě ocelových ráfků. A v případě ALU ráfků musíte brát v úvahu vnější upnutí. jak tomu
porozumět? Vezměme si jako příklad naše REDATS M-221-3D.

Podle parametrů víme na prezúvačku upnout:

-Vnitřní upnutí - 12 "-24"
-Vnější upnutí - 10 "-21"

V praxi to znamená, že můžete snadno pracovat s ráfky následujících velikostí:

ALU disky - 10 "-20"
Ocelové disky (tzv. Plecháče) - 10 "-23"

Otázka č. 3 zvládlo by to pneumatiky Runflat?

Dokázali byste si poradit s pneumatikami Runflat bez pomocného ramene? Nuž, dokázali, je ale skutečně potřeba se s tím namáhat? Pomocné rameno znamená mnohem snazší práci s pneumatikami Runflat. Kromě toho chrání ráfky ALU před možným poškozením a šetří vaši energii a úsilí.

Zuli byste pneumatiku RunFlat bez pomocného ramene? Pneumatiky Runflat mají tvrzené bočnice a měly by těsně přiléhat na ráfek, i když uvnitř není vzduch. Jinými slovy, vyzouvání by trvalo více času a námahy. Je zřejmé, že lze použít montážní páku, ale tím riskujete poškození pneumatiky nebo poškrábání ráfku.

Otázka č. 4 Stojí přídavné ramena za to?

 Je zřejmé, že takové výměny runflat pneumatik znamenají více peněz. Stojí to za to? Pneumatiky Runflat se montují i ​​do běžnějších automobilů. Před mnoha lety byly vzácností. Nyní je najdete v levnějších automobilech. Jen několik příkladů:

Ford Mondeo IV
Toyota RAV4 II gen.
BMW 5 F10
Audi A3 8P

Existuje tedy velká šance, že právě takové auta přijdou právě do vašeho pneuservisu. Pokud máte zouvačku bez pomocného ramene, ztratili byste hodně času na každé pneumatice.

Otázka č. 5 Co se stane, pokud se poškodí?

Zařízení na opravu pneumatik jsou každý den vystaveny velké námaze. Kvalita stroje je tedy mimořádně důležitá. Týká se to komponentů - například těch, které nejsou na první pohled viditelné. Jsou však nesmírně důležité pro práci výměny pneumatik.

Vezměte si například pneumatickou instalaci. Je to nezbytné pro práci prezúvačky. Vezměte rychlé spojky. Přenášejí vzduch přes systém. Důležité jsou také systémy pro úpravu vzduchu. Poskytují dokonale čistý vzduch pro celý systém, a výsledkem je bezproblémová a spolehlivá práce.

Různé komponenty by měly mít nejvyšší kvalitu. Například jako čelisti. V našich zouvačky jsou vyrobeny z jednoho odlitku pro větší odolnost. Také umíme zajistit různé náhradní díly a příslušenství pro všechny typy vyzúvačiek.