Hledáte způsob, jak ušetřit? Zaregistrujte se a využijte extra slevu 3% na celý nákup (platí na nezlevněné zboží).

Zvedák motorů: Jak si vybrat?

Na první pohled další běžný den v dílně. Opravujete defekt či zkažené späťáky, ale najednou před vámi "přistane" auto s porouchaným motorem. Tato oprava bude složitější.

Vadný systém vstřikování paliva, porucha váhy vzduchu, zkažený katalyzátor, porucha palivového čerpadla, problémy se zapalovacími svíčkami či porouchaná lambda sonda. To je jen zlomek problémů, které mohou výrazně ovlivnit chod motoru. Oprava některých z nich je jednodušší, u jiných bude nutné odebrání celého motoru. Pomoci vám s ním může kvalitní zvedák motorů, který je ve správné dílně nezbytností. Na trhu je jich však poměrně hodně, jak si tedy vybrat ten správný?

Při výběru správného zvedáku byste měli myslet na několik faktorů:

  1. Kvalitní zpracování

Čím kvalitnější zvedák si pořídíte, tím více se na něj budete moci spolehnout. Obecně se doporučuje vyhnout nekvalitním a méně odolným materiálem, při kterých hrozí okamžitý problém. Ohlédněte se raději po pevném kovu. Ideální bude v tomto případě ocel, která disponuje vysokou odolností a skvělými vlastnostmi.

mechanic-hand-checking-fixing-broken-car-car-service-garage_146671-19718


  1. Maximální zátěž

Pokud již máte materiál pomocníka zvolen, můžete přemýšlet dál. Kvalitní provedení zvedáku totiž rozhodně nestačí. Konečně, asi tušíte, jak by dopadlo titanové rameno s nosností 200 kilogramů. Jednoznačně se tak budete muset zabývat jeho celkovou nosností. Ramena výložníku totiž disponují různou nosností - 500 kilogramů ale i 2 tuny. Pokud ještě nevíte, jakou maximální nosnost budete v budoucnu potřebovat, zvolte variantu, na kterém si budete moci potřebnou kapacitu jednoduše přizpůsobit podle dané situace. Naopak, pokud jste si jisti, že větší nosnost už potřebovat nebudete, nebojte se koupě zvedáku s nosností do 1 tuny.

  1. Manipulace a skladování

Nosnost i materiály máte vyřešeny. Nyní je však čas popřemýšlet nad tím, jak budete se zvedákem manipulovat. Nezbytností v případě takového stroje jsou kola, díky kterým předejdete jeho složitému přemisťování. Zvedák si jednoduše přesunete tam, kde ho právě budete potřebovat. A pokud ho potřebovat nebudete, odtlačit ho na místo, kde vám už nebude zavádět. I zvedák přitom dokáže být poměrně dobře skladovatelný. Je dobré vybrat si variantu se sklopným ramenem, díky kterému snadno zapomenete na to, že vůbec máte robustní stroj ve své dílně.


various-work-tools-worktop_1170-1505

Naše doporučení

Jaký je tedy závěr? Při výběru zvedáku byste se měli spolehnout především na jeho kvalitní provedení. Jistotou je v tomto případě ocel doplněná o vysoceodolný nátěr, díky kterému předejdete zbytečné korozi.

Nejlépe uděláte, když se nebudete vázat na nosnost zvedáku pouze z pohledu jedné opravy. Snadno se vám totiž může stát, že ji budete v budoucnu potřebovat navýšit. Naše doporučení tak padá na přizpůsobitelné rameno výložníku. Ideálně takové, které bude sklopná a jeho skladováním ušetříte množství cenného prostoru.h-120

V naší nabídce máme kvalitní zvedák motorů, který disponuje všemi výše popsanými vlastnostmi. Najdete v něm tak jistotu zodpovědného pomocníka, který se vám odvděčí svými spolehlivými službami.